Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nie jeden, lecz dwa nowe pociągi na Litwę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-04-2025
Ostatnia modyfikacja:
09-04-2025
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nie jeden, lecz dwa nowe pociągi na Litwę
fot. MI
PKP Intercity uszczegółowiły zapowiedzi rozszerzenia oferty połączeń na Litwę. Od grudnia do przygranicznej stacji Mockava mają docierać trzy pary pociągów z Polski. Bezpośredni dojazd do sąsiedniego kraju uzyskają mieszkańcy Poznania i Szczecina.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o przedstawionych przez Ministerstwo Infrastruktury i PKP Intercity planach znaczącego rozszerzenia oferty połączeń międzynarodowych. W grudniu bieżącego roku pociągów wyjeżdżających z Polski ma przybyć na granicy z Niemcami, Czechami czy Ukrainą. Po latach stagnacji nowości mają pojawić się również na pograniczu polsko-litewskim.

Poranny pociąg Suwałki – Mockava

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury przedstawiciele resortu i przewoźnika zapewnili, że drugą parę połączeń do przygranicznej stacji Mockava uzyskają mieszkańcy Warszawy czy Białegostoku. Teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące grudniowych zmian. – Od rozkładu jazdy 2025/2026 planujemy uruchomienie dwóch nowych pociągów przez granicę polsko-litewską – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP Intercity. Aktualnie pociągiem spółki można ją przekroczyć raz dziennie, już za kilka miesięcy w każdym z kierunków pojadą trzy kursy.

W rozkładzie pozostanie połączenie Kraków – Warszawa – Suwałki – Trakiszki – Mockava. – Tam nastąpi przesiadka na pociąg Kolei Litewskich do Wilna, podobnie jak obecnie – zapewnia nasz rozmówca. Anonsowany już nowy kurs zapewniający drugie połączenie Litwy z Warszawą nie zakończy zaś biegu w polskiej stolicy i zostanie skierowany dalej przez Poznań do Szczecina.

– Trzecim pociągiem będzie natomiast krótka relacja Suwałki – Mockava – powiedział nam rzecznik PKP Intercity. Dzięki temu kursowi Suwalszczyzna ma uzyskać poranne połączenie przesiadkowe do Wilna czy Kowna. Uruchomienie tego pociągu w pewnym stopniu wypełni lukę po zlikwidowanych weekendowych połączeniach regionalnych Białystok – Kowno, realizowanych bez przesiadki na granicy po torze szerokości 1435 mm. Tym razem podróżni będą musieli przesiąść się do jednostki litewskiego przewoźnika LTG Link realizującej kurs po linii standardu 1520 mm.

Sporo międzynarodowych nowości w Poznaniu

Bezpośredni pociąg na Litwę pojedzie m. in. z Poznania. Miasto to ma uzyskać więcej nowych kursów międzynarodowych. Do Wiednia pojedziemy stamtąd pociągiem „Danubius”, który dziś kursuje w krótszej relacji z Wrocławia. Pojawi się też kolejna para pociągów Warszawa – Berlin i nowy nocny kurs z Chełma przez Warszawę, Łódź i Poznań do stolicy Niemiec.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5